برای افزایش هوش جنین چه بخوریم؟ {نکات مهم}

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
دکتر مونا کوچک پور
چهارشنبه، 18 اسفند 1400
110
برای افزایش هوش جنین چه بخوریم؟ {نکات مهم}

افزایش آگاهی عمومی باعث شده که در نسل جدید، مادران دغدغه مندی داشته باشیم؛ این نکته بسیار مثبت و قابل تقدیری است. یکی از دغدغه ها و سوالات مادران باردار این است که آیا مواد غذایی است که با خوردنش در بارداری، بتوانیم فرزند باهوشی داشته باشیم؟ بله! با انتخاب و اضافه کردن مواد غذایی مناسب در رژیم غذایی تان، می توانید باعث باهوش شدن جنین شوید. برای شناخت غذاهای باهوش کننده جنین، حتما تا انتهای این وبلاگ از سایت دکتر کوچک پور (متخصص زنان و زایمان رشت) همراه ما باشید.

برای باهوش شدن جنین چه بخوریم؟

برای افزایش هوش جنین، از ابتدای بارداری باید به فکر انتخاب یک رژیم غذایی درست باشید؛ به طبع هرچقدر زود تر اقدامات را انجام دهید، تاثیر بهتری می گیرید. البته لازم است همین ابتدا اشاره کنیم که گاهی شرایط مادران باردار به گونه ای است که نیاز به رژیم غذایی خاصی دارند؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب رژیم غذایی درست و مناسبی که در افزایش هوش جنین نقش دارد، بهتر است به متخصص زنان و زایمان رشت یا شهر محل سکونت خودتان مراجعه کنید! ما در این وبلاگ به بررسی کلی مواد غذایی که باعث افزایش هوش جنین می شود، پرداخته ایم.

مصرف غذاهای دریایی برای افزایش هوش جنین

اسید های امگا ۳ و امگا ۶ موجود در ماهی های چرب و سایر مواد غذایی، در رشد نورون ها مغزی و افزایش هوش جنین بسیار موثر هستند؛ بنابراین لازم است که حتما ماهی های چرب -مخصوصا قزل آلا- را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. البته توجه داشته باشید که در دوران بارداری مصرف ماهی هایی که جیوه زیادی دارند، مثل شمشیر ماهی، ماهی تن و... ممنوع است.

مصرف آجیل برای با هوش شدن جنین

با مصرف آجیل هایی مثل تخم کدو که سرشار از روی است، گردو که مقدار زیادی اسید های چرب و آهن دارد و بادام که حاوی امگا 3، امگا 6، امگا 9، منیزیوم و آهن است و... می توانید به با هوش شدن جنین، کمک کنید.

مصرف تخم مرغ برای باهوش شدن جنین

تخم مرغ از دیگر مواد غذایی لازم برای افزایش هوش جنین است که دارای مقادیر زیادی، امگا۳، آهن و پروتئین است. علاوه بر آنها تخم مرغ، اسید آمینه ای به نام کولین دارد که به رشد مغر و تقویت حافظه کمک می کند. لازم است اشاره کنیم که مصرف تخم مرغ نپخته در بارداری بسیار خطرناک و ممنوع است.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با غذاهای ممنوعه در بارداری و جلوگیری از خطرات ناشی از مصرف آنها، وبلاگ «زنان باردار چه غذاهایی نباید بخورند؟» را مطالعه فرمایید!

مصرف میوه و سبزیجات برای افزایش هوش جنین

از دیگر غذاهای باهوش کننده جنین، می توان به میوه و سبزیجات اشاره کرد. درواقع مصرف سبزیجات سبز رنگ -مثل اسفناج- برای محافظت مغز در برابر آسیب های بافتی لازم است. درکل اکثر میوه و سبزیجات برای مادران باردار، واجب و مفید هستند اما مصرف سبزیجاتی مثل انار، انجیر، کاهو، هویج، ریحان، شنبلیله، نخود فرنگی، گیلاس، آلبالو، توت فرنگی و تمشک واجب تر و مفید تر است.

غذاهای باهوش کننده جنین

مصرف لبنیات برای باهوش شدن جنین

دکتر مونا کوچک پور (متخصص زنان و زایمان رشت) مصرف لبنیات را بخاطر داشتن پروتئین که به تشکیل سلول عصبی جنین کمک می کند و همچنین بخاطر وجود کلسیم که با هوش شدن جنین می شود، به همه مراجعین خود، توصیه می کنند.

پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از سایر مواد غذایی مورد نیاز در بارداری، وبلاگ «زنان باردار چه غذاهایی باید بخورند؟» را مطالعه فرمایید!

کلام آخر

همراهی شما تا به انتهای مقاله باعث خوشحالی ماست! در این مقاله سعی کردیم غذاهای باهوش کننده جنین را به شما عزیزان معرفی کنیم. در انتها اگر سوالی درباره با هوش شدن جنین دارید، از نظرات با ما مطرح کنید؛ خانم دکتر کوچک پور (متخصص زنان و زایمان رشت) در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.دیدگاه شما