تعیین جنسیت قبل از بارداری (روش های تضمینی)

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
دکتر مونا کوچک پور
چهارشنبه، 07 اردیبهشت
27
تعیین جنسیت قبل از بارداری (روش های تضمینی)

بعضی از خانواده ها به جنسیت بچه خیلی اهمیت می دهند؛ حالا که دارید این وبلاگ را مطالعه می کنید، احتمالا شما هم جزو همین افراد هستید. اینکه شما پسر می خواهید یا دختر فرقی نمی کند، در کل جای درستی آمدید! ما در این وبلاگ از سایت دکتر مونا کوچکپور قصد داریم به تمام سوالات احتمالی شما، اعم از بررسی امکان و بهترین روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری پاسخ دهیم.


تعیین جنسیت قبل از بارداری ممکن است؟

جنسیت جنین به کروموزوم های تشکیل دهنده آن بستگی دارد؛ جنین دختر ۲ کروموزوم X X و جنین پسر یک کروموزوم X و یک Y دارد. از آنجایی که مادر در لقاح صرفا کروموزوم X به اشتراک می گذارد، کاملا واضح است که اسپرم مرد، تعیین کننده جنسیت جنین است.

سوال اساسی اینجاست که آیا می توان تعیین کرد، مرد کدام کروموزوم را به اشتراک بگذارد؟! بله؛ شما می توانید با رعایت نکاتی، تعیین کننده جنسیت جنین خود باشید. در ادامه این وبلاگ دکتر مونا کوچکپور، به معرفی بهترین روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری می پردازیم.


روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری

برای تعیین جنسیت قبل از بارداری، روش های مختلفی بیان شده که خیلی از آنها بی فایده است. در این بخش از وبلاگ دکتر مونا کوچکپور، بهترین و مطمئن ترین روش های علمی تعیین جنسیت قبل از بارداری را برایتان گلچین کرده ایم.


تعیین زمان لقاح

کروموزوم Y برخلاف کروموزوم X عمر کوتاه تری دارد. با توجه به این حقیقت، زوجین درصورت تمایل به داشتن فرزند پسر، باید در زمان تخمک گذاری خانم، آمیزش داشته باشند و کسانی که مشتاق فرزند دختر هستند، باید ۲ تا ۴ روز قبل یا ۱ تا ۲ روز بعد از تخمک گذاری، اقدام به آمیزش کنند.


رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی یکی از موثر ترین راه های تعیین جنسیت قبل از بارداری است. تحقیقات نشان داده که این روش تا ۸۰٪ در تعیین جنسیت جنین، تاثیر گذار است. برای گرفتن نتیجه دلخواه از رژیم غذایی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری، لازم است که حتما به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید؛ چراکه رژیم غذایی مناسب هرشخصی ممکن است با دیگری متفاوت باشد.


ویزیت دکتر زنان و زایمان


روش PGD-IVF

PGD-IVF مطمئن ترین روش تعیین جنسیت قبل از بارداری است؛ در واقع احتمال موفقیت این روش، بیش از ۹۹٪ است. در این روش اسپرم های حاوی کروموزوم X از اسپرم های حاوی کروموزوم Y جدا می شود؛ سپس اسپرم حاوی کروموزوم مورد نظر را به داخل رحم زن، انتقال می دهند.دیدگاه شما