زایمان سزارین | معرفی بهترین دکتر برای سزارین در رشت

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
دکتر مونا کوچک پور
شنبه، 14 اسفند 1400
105
زایمان سزارین | معرفی بهترین دکتر برای سزارین در رشت

سزارین یکی از پرطرفدار ترین روش های به دنیا آوردن نوزاد است که به مرور زمان، میزان متقاضیان آن بیشتر می شود. به همین دلیل دکتر مونا کوچک پور (متخصص زنان و زایمان در رشت) تصمیم گرفتند که این وبلاگ را به بررسی کامل و دقیق زایمان سزارین، مزایا و عوارض آن اختصاص دهند. حتما تا انتها همراه ما باشید!


زایمان سزارین چیست؟

سزارین نوعی زایمان غیر طبیعی است که در آن متخصص زنان و زایمان، با اینجاد برش هایی در ناحیه شکم و رحم، نوزاد را از بدن مادر خارج می کند. زایمان سزارین زمانی از طرف دکتر زنان و زایمان پیشنهاد می شود که بخطر شرایط ویژه ای در مادر یا نوزاد، امکان انجام زایمان طبیعی وجود ندارد؛ در ادامه وبلاگ به بررسی آن شرایط ویژه خواهیم پرداخت.

چه زمانی سزارین توصیه می شود؟

  • درشت بودن نوزاد
  • دو یا چند قلو بودن
  • وجود مشکلاتی در جفت
  • بیماری های خاص در مادر
  • وجود نقایص مادرزادی در نوزاد
  • سابقه جراحی در ناحیه رحم مادر
  • جدا شدن زود هنگام جفت از دیواره رحم
  • قرار گرفتن نوزاد به حالت بریچ یا عرضی در رحم مادر


عوارض زایمان سزارین

هرچند گاهی شرایط به گونه ای پیش می رود که مادران حتما باید زایمان سزارین انجام دهند، اما باید بگوییم که سزارین عوارضی را با خود به همراه دارد! در زایمان سزارین به مادر بیهوشی تزریق می شود که علاوه بر اثرات موقت، ممکن است اثرات بلند مدت خطرناکی را برایتان داشته باشد.

عفونت رحم و محل بخیه ها از شایع ترین عوارض زایمان سزارین هستند. با وجود رعایت نکات بهداشتی توسط دکتر زنان و زایمان، باز تا حدی امکان وقوع این عفونت ها وجود دارد؛ متاسفانه باید بگوییم که عفونت محل بخیه ها یکی از مهم ترین دلایل مرگ و میر مادران، بعد از زایمان سزارین است. از دیگر عوارض زایمان سزارین می توان به آمبولی یا لخته شدن خون، خطر TTN یا تاکی پنه گذرای نوزاد و چسبندگی شکم و رحم اشاره کرد!

پیشنهاد مطالعه: ناگفته های زایمان طبیعی


مزایا زایمان سزارین

در کنار عوارضی نام بردیم، لازم است که به مزایا زایمان سزارین هم اشاره کنیم! مهم ترین مزیت زایمان سزارین این است که در شریط خاص، بهترین جایگزین برای زایمان طبیعی محسوب می شود. به عنوان دیگر مزایا زایمان سزارین می توان گفت که برخلاف زایمان طبیعی، در هنگام زایمان دردی نداشته و مدت زمان کوتاه تری دارد. علاوه بر آن در زایمان سزارین امکان آسیب رسیدن به نوزاد، به حداقل می رسد و با سزارین اختلالات کف لگن و بی اختیاری های بعد از زایمان، در مادران کاهش می یابد.


بهترین دکتر برای سزارین در رشت

در صورت ضرورت و تمایل به انجام زایمان سزارین، باید بررسی جامعی برای انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان داشته باشید تا خطرات و عوارض زایمان سزارین را برایتان به حداقل برساند. دکتر مونا کوچک پور، بهترین دکتر برای سزارین در رشت هستند که تجربه و سابقه انجام بالای ۱۰ هزار جراحی در شلوغ ترین مراکز و بیمارستان های سطح کشور را دارند. درصورت تمایل گرفتن مشاوره از دکتر مونا کوچک پور (متخصص زنان و زایمان رشت) می توانید از شماره تماس های موجود در سایت اقدام کنید!


آدرس مطب دکتر مونا کوچک پوررشت - گلسار - خيابان ٩١ (جنوبی) - كوچه پمپ بنزين گلسار - پلاک  ٩

ساعات ويزيت در مطب: همه روزه به جز پنجشنبه و جمعه

شماره مطب: 01332116307

واتساپ: 09388528373دیدگاه شما