چی بخورم تا فرزندم خوشگل بشه؟

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
دکتر مونا کوچک پور
شنبه، 27 فروردین
45
چی بخورم تا فرزندم خوشگل بشه؟

یکی از پرتکرار ترین سوالات مادران باردار این است که چی بخورم تا بچه ام خوشگل و زیبا بشه؟! قبل از جواب دادن به این سوال باید بگوییم که فرزند هر کسی، برای او به قدری عزیز است که به نظرش زیبا ترین بچه دنیاست. این حرف ما را کسانی که طعم خوش مادر/پدر شدن را چشیده اند، خوب متوجه می شوند! به امید خدا در آینده نزدیک، به محض در آغوش گرفتن نوزادتان، حرف ما را به یاد خواهید آورد.

حالا برگردیم به سوال؛ برای زیبا شدن جنین در رحم مادر، مصرف خوراکی هایی پیشنهاد می شود که در ادامه این وبلاگ از سایت دکتر مونا کوچک پور (دکتر زنان و زایمان در رشت) به معرفی آنها خواهیم پرداخت.


چه میوه هایی باعث خوشگل شدن جنین می شوند؟

میوه جزو مواد غذایی است که دکتر مونا کوچک پور، مصرف آن را همواره به مراجعین خود تاکید می کنند. مصرف روزانه ۵ تا ۱۰ تکه میوه، به دلیل کالری کم، فیبر بالا، پروتئین و مواد معدنی موجود در آنها -به ویژه در دوره دوم و سوم بارداری- لازم است. در ادامه به معرفی میوه هایی خواهیم پرداخت که نقش زیادی در خوشگل شدن جنین داخل رحم دارد.


پرتقال برای زیبا شدن جنین

همانطور که می دانید پرتقال سرشار از ویتامین C است. ویتامین ث در تقویت و کلاژن سازی پوست جنین نقش مهمی دارد؛ بنابراین با خوردن پرتقال می توانید نوزادی با پوست روشن، سالم و زیبا داشته باشید.


نارگیل برای زیبا شدن جنین

خوردن نارگیل، به ویژه شیره درون آن، علاوه بر اینکه باعث زیبا شدن جنین می شود، در تولد نوزادی سالم و قوی هم نقش دارد. البته مصرف نارگیل و شیره آن، تنها در صورتی به شما پیشنهاد می شود که درگیر دیابت بارداری نباشید.


گلابی برای زیبایی جنین


گلابی برای زیبا شدن جنین

یکی دیگر از میوه هایی که مصرف آن باعث خوشگل شدن جنین داخل رحم مادر می شود، گلابی است. گلابی، منبعی از اسید فولیک و ویتامین C است که خوردن آن -مخصوصا در ۳ ماه دوم بارداری- باعث زیبایی فرزند شما خواهد شد.


سیب برای زیبا شدن جنین

خوردن روزانه سیب قرمز برای مادر و جنین بسیار مفید است. یکی از مواردی که تاثیر سیب بر زیبا شدن جنین را بیشتر می کند، این است که با پوست خورده شود؛ البته بعد از اینکه کاملا تمیز شسته شود.


چه آجیل هایی باعث خوشگل شدن جنین می شوند؟

خوردن آجیل علاوه بر اینکه بر هوش جنین تاثیر می گذارد و باعث باهوش شدن فرزندتان می شود، در زیبایی او هم نقش دارد. در ادامه آجیل هایی را معرفی می کنیم که بیشترین نقش را در زیبا شدن جنین داخل رحم مادر دارد اما قبل آن، چون حرف از باهوش شدن جنین شد، پیشنهاد می کنیم که در صورت تمایل، وبلاگ «برای افزایش هوش جنین چه بخوریم؟» را مطالعه فرمایید.


بادام برای زیبا شدن جنین

مصرف مداوم بادام خشک در دوران بارداری، باعث زیبایی، روشن تر شدن پوست و همچنین قوی شدن نوزاد تان خواهد شد.


گردو برای زیبا شدن جنین


گردو برای زیبا شدن جنین

دکتر مونا کوچک پور پیشنهاد می دهند که حتما گردو را در رژیم غذایی خود قرار دهید. گردو سرشار از اسید های چرب، آهن و بیوتین است که نوزاد زیبایی را قسمت شما خواهد کرد.


سایر مواد غذایی مناسب برای خوشگل شدن جنین

  • کره
  • شیر
  • ​رازیانه
  • تخم مرغ
  • روغن زیتون
  • سیب زمینی شیرین

کلام آخر

تغذیه در بارداری بسیار مهم است. مصرف یک مواد غذایی اشتباه، می تواند جان فرزندتان را به خطر بیاندازد؛ پس حتما به تغذیه تان توجه کنید. پیشنهاد می کنیم برای کسب آگاهی بیشتر درباره باید و نباید ها رژیم غذایی در دوران بارداری، وبلاگ «زنان باردار چه غذاهایی نباید بخورند؟» و «زنان باردار چه غذاهایی باید بخورند؟» را مطالعه فرمایید.

در این وبلاگ به معرفی مواد غذایی که باعث زیبا شدن جنین درون شکم مادر می شود، پرداختیم؛ اما در انتها تاکید می کنیم که بهتر است قبل از انتخاب نهایی رژیم غذایی تان، به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. در صورت تمایل به گرفتن مشاوره از دکتر مونا کوچک پور، درباره رژیم غذایی مناسب شما، می توانید از شماره تماس های موجود در سایت اقدام کنید.
دیدگاه شما