مشاوره متخصص زنان چه زمانی لازم است؟

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
دکتر مونا کوچک پور
یک شنبه، 23 آبان 1400
361
مشاوره متخصص زنان چه زمانی لازم است؟

اینکه چه زمانی باید به دکتر زنان مراجعه کنیم؟ سوال مشترک اکثر زنان و دختران است. مراجعه و مشاوره متخصص زنان، باید به صورت دوره ای انجام شود اما از آنجایی که اکثر بانوان از این دوره های بررسی سلامت پیروی نمی کنند، متاسفانه در این بین، امکان بروز مشکلات و بیماری هایی وجود دارد که مراجعه به متخصص زنان را الزامی می کند. در این مقاله از مقالات دکتر کوچک پور (متخصص زنان و زایمان و نازایی در رشت) به معرفی مواقعی که مراجعه به دکتر زنان واجب است، خواهیم پرداخت.

بهترین زمان برای اولین مشاوره متخصص زنان

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، مراجعه به پزشک زنان باید به صورت دوره ای باشد و این موضوع هم برای زنانی که ازدواج کردند و هم برای دوشیزه ها صدق می کند. یک نوزاد دختر ممکن از بدو تولد، بخاطر وجود اختلالاتی در آناتومی بدنش، نیاز به متخصص زنان داشته باشد. اما به طور کلی بهترین زمان برای اولین مراجعه به متخصص زنان، بین ۱۳ تا ۱۵ سالگی است تا نوجوان بتواند با مشاوره دکتر زنان، جواب سوالات خود درباره تغییرات بدنش در سن بلوغ را پیدا کند.

سلامت زنان در دوران کرونا

اولین مراجعه متخصص زنان و زایمان در بارداری چه وقت است؟

اولین مراجعه متخصص زنان و زایمان در بارداری چه وقت است؟

بلافاصله بعد از اطلاع از بارداری، باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا آزمایشات و سونگرافی های لازم را برایتان بنویسند! علاوه بر آن نیاز است که رژیم غذایی تان را با دکتر زنان بررسی کنید؛ زیرا اطلاع از اینکه زنان باردار چه غذاهایی باید بخورند؟ و یا اینکه زنان باردار چه غذاهایی نباید بخورند؟ بسیار حائز اهمیت است.

درباره سونوگرافی هم لازم است بگوییم که درصورت نداشتن مشکل خاصی مثل درد شدید زیر شکم و یا خونریزی، ۵۰ روز بعد از اولین روز آخرین پریودتان، باید اولین سونگرافی را انجام دهید.

موارد ضروری مراجعه به متخصص زنان و زایمان و نازایی 

موارد ضروری مراجعه به متخصص زنان و زایمان و نازایی

۱.قبل از ازدواج برای مشاوره و تعیین نوع روش جلوگیری از بارداری در صورت تمایل به جلوگیری از بارداری

۲.قبل از اقدام به بارداری

۳.با شروع بارداری

۴.در صورت هر گونه خونریزی غیرطبیعی دوران قاعدگی یا در زمان غیر قاعدگی

۵.شروع دوره یائسگی

۶.هر گونه ترشح غیرطبیعی، سوزش و یا بوی بد ناحیه تناسلی

۷.هر گونه ضایعه پوستی و یا توده ناحیه تناسلی

۹.تست پاپ اسمیر یا غربالگری سرطان دهانه رحم

۱۰.هر گونه درد حین رابطه جنسی

۱۱.کاهش میل جنسی

۱۲.تیرگی و یا اگزما در ناحیه تناسلی


معاینه سالانه متخصص زنان

از ابتدا تاکید کردیم نیاز است بانوان به صورت دوره ای به پزشک زنان مراجعه کنند؛ شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که این معاینه سالانه برای چیست؟ این معاینات شامل مواردی نظیر، غربالگری، مشاوره، واکسناسیون براساس موارد خطر، شاخص توده بدنی، معاینه لگن و پستان متناسب با سن بیمار می باشد!

ویزیت منظم توسط یک متخصص زنان خوب، سبب سوق دادن فرد به سمت سبک زندگی سالم و جلوگیری از بیماری های خطرناک می شود. اگر ساکن رشت هستید، برای ویزیت و مشاوره می توانید به مطب دکتر کوچک پور مراجعه کنید، دکتر کوچک پور، متخصص زنان و زایمان و نازایی در رشت هستند و سابقه انجام بالای ده هزار جراحی در شلوغ ترین مراکز سطح کشور دارند. برای گرفتن نونب ویزیت از خانم دکتر کوچک پور، می توانید از شماره تماس های موجود در سایت اقدام کنید!

هزینه ویزیت متخصص زنان در رشت چقدر است؟

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده، می توان نتیجه گرفت که مشاوره متخصص زنان باید برای تمام بانوان در هر سن و هر شرایطی به صورت سالانه انجام شود! علاوه بر آن در این مقاله زمان هایی که مراجعه به دکتر زنان بسیار واجب می شود را نیز بررسی کردیم. امیدواریم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد؛ درصورت وجود سوال یا ابهامی در زمینه مشاوره متخصص زنان و زایمان و نازایی، از بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.دیدگاه شما