هزینه سزارین در شهرِ رشت چقدر است؟

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
دکتر مونا کوچک پور
چهارشنبه، 05 آبان 1400
177
هزینه سزارین در شهرِ رشت چقدر است؟

عمل سزاین، جراحی است که در آن با ایجاد برش در شکم و رحم مادر، نوزاد به دنیا می آید! عمل سزارین عموما با برنامه قبلی و درصورت وجود شرایط خاص انجام می شود! امروزه تمایل مادران ایرانی برای انجام زایمان سزارین، بیشتر شده است؛ بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله از سری مقالات دکتر کوچک پور متخصص زنان و زایمان و نازایی، به بررسی زایمان سزارین، شرایط آن و هچنین هزینه سزارین در شهر رشت بپردازیم.


عمل سزارین چیست؟

سزارین، یک جایگزین برای مادرانی است که به دلیل بیماری یا مشکلات بارداری، نمی توانند با زایمان طبیعی، فرزند خود را به دنیا بیاورند. روند زایمان سزارین به این صورت است که بعد از اعمال بی حسی، متخصص زنان و زایمان، با برش شکم و لایه های زیرین آن، به رحم می رسد و نوزاد را خارج می کند.

در چه شرایطی زایمان سزارین انجام می شود؟

در صورت وجود شرایط زیر، مادر اجازه دارد تا زایمان سزارین انجام دهد اما در غیر این صورت باید با زایمان طبیعی، فرزند خود را به دنیا بیاورد:

 1. جنین نارس
 2. سابقه مرده زایی
 3. ​انقباضات ضعیف
 4. ابتلا مادر به ایدز
 5. ابتلا مادر به دیابت
 6. جنین بزرگتر از لگن مادر
 7. ضربان نامنظم قلب مادر
 8. سابقه سزارین در گذشته
 9. ابتلا مادر به فشار خون بالا
 10. ابتلا مادر به عفونت های تناسلی
 11. قرار داشتن جنین در وضعیت نشسته
 12. سابقه خانوادگی خونریزی شدید بعد از زایمان​
 13. ​زایمان طبیعی ناموفق مانند باز نشدن دهانه رحم


هزینه سزارین در شهر رشت

هزینه زایمان سزارین از زایمان طبیعی بیشتر است؛ البته این هزینه بسته به نوع بیمه مادر و همچنین بیمارستانی که برای انجام زایمان انتخاب می شود، متفاوت خواهد بود! با توجه به متغیر بودن هزینه دریافتی بیمارستان ها، متاسفانه نمی توانیم به طور دقیق هزینه سزارین در شهر رشت را در این مقاله برایتان مشخص کنیم. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات دقیق درباره هزینه زایمان سزارین در رشت، باید از پزشک خود سوال بپرسید.

اگر تمایل دارید که درباره زایمان سزارین از دکتر کوچک پور -دکتر زنان و زایمان در رشت- مشاوره بگیرید، می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت اقدام کنید. لازم به ذکر است که بگوییم، دکتر کوچک پور در برترین بیمارستان های شهر رشت (بیمارستان قائم، پارس، فامیلی، ولیعصر، توتونکاران) عمل انجام می دهند!


زایمان سزارین بیمارستان ولیعصر رشت، توسط دکتر مونا کوچک پور:

دیدگاه شما